Leave Your Message
01 / 04
01020304

ЖЕШКА ПРОДАЖБА

Што е фиберглас?
ЗНАЈ ПОВЕЌЕ ЗА КОМПОЗИТ
Што е фиберглас?
Индустријата за фиберглас потекнува од САД. Стаклените влакна се родени во 1930-тите. Во јануари 1938 година, Owens Corning Fiberglass Company е основана во Соединетите Држави, означувајќи го официјалното раѓање на индустријата за стаклени влакна. Фиберглас е неоргански неметален материјал со одлични својства. Има многу предности како што се добра изолација, силна отпорност на топлина, добра отпорност на корозија и висока механичка сила. Како суровини користи пирофилит, кварцен песок, варовник, доломит, боемит и боемит. По топење на висока температура, влечење на жица, Направено со намотување, ткаење и други процеси. Тековните употреби на стаклените влакна вклучуваат: 1. Фотоволтаична и ветерна енергија 2. Воздухопловна 3. Чамци 4. Автомобилско поле 5. Хемиска хемија 6. Електроника и електрични 7. Инфраструктура 8. Архитектонска декорација 9. Стоки за широка потрошувачка и индустриски објекти 10. Спорт и одмор и други 10 полиња.
01.
Што е јаглеродни влакна?
Во 1892 година, Едисон добил патент за изум на подготовка на филаменти од јаглеродни влакна. Може да се каже дека ова е прва голема комерцијална примена на јаглеродни влакна. Јаглеродни влакна се однесуваат на влакна со висока јачина и висок модул со содржина на јаглерод од повеќе од 90%. Отпорноста на високи температури е на прво место меѓу сите хемиски влакна. Изработен е од акрилни влакна и влакна од вискоза преку високотемпературна оксидациска карбонизација. Тоа е одличен материјал за производство на високотехнолошка опрема како што е воздушната. Областите на примена на материјалите од јаглеродни влакна вклучуваат: 1. Воздухопловна 2. Спорт и слободно време 3. Електрична индустрија 4. Градежништво 5. Енергетика 6. Медицина и здравје.
02.
Што е јаглеродни влакна? Што е јаглеродни влакна?
запознајте не

област на апликација

ZBREHON е во првите редови на производството на композитни материјали во Кина, обезбедувајќи висококвалитетни производи од стаклени влакна и производи од јаглеродни влакна за глобалните клиенти. Нашите производи се широко користени во градежништвото, воздушната, автомобилската и транспортната, хемиската и хемиската индустрија, гасоводот и енергијата на ветерот, електронската и електричната индустрија, спортската и рекреативната индустрија.

ЗОШТО ДА ГО ОДБЕРЕТЕ ZBREHON

ЗБРЕХОН е водечки производител на композитни материјали, специјализиран за производство на висококвалитетни стаклени влакна, материјали од јаглеродни влакна. Веќе 18 години, компанијата обезбедува висок квалитетСецкан прамен од фиберглас,Решетка од фиберглас,Платно од фиберглас,Спреј со фибергласи други материјали за многу претпријатија во областа на градежништвото, бродоградбата, домувањето и рекреативните спортови.

По години на развој, ZBREHON има голем број напредни производни линии, постигнувајќи годишен производствен капацитет кој надминува 100.000 тони. Користејќи го својот производствен центар во Кина, компанијата воспостави целосна контрола врз целиот индустриски синџир, овозможувајќи значителна контрола на трошоците и обезбедување композитни материјали со конкурентна цена на своите партнери. Сеопфатната палета на производи од фиберглас на ZBREHON вклучуваскитници од фиберглас без алкали,фиберглас сецкан прамен,МАТ од сецкан прамен од фиберглас,скитници ткаени со фибергласи повеќе, осигурувајќи дека ги задоволува различните потреби на индустријата за композитни материјали во развој и нејзините сè пораспространети апликации.

Како одговор на овој развојен тренд, ZBREHON посвети значителни ресурси за проширување на продажбата на своите производи од фиберглас и јаглеродни влакна и извезуваше на пазарите во Русија, Турција, Европа и Југоисточна Азија. ZBREHON срдечно ги поканува бизнисите од целиот свет да се вклучат во длабинска соработка на полето наенергија,транспортот,авијација,иградба, со цел да обезбеди задоволителни производи и решенија за поширок опсег на партнери.

Гледај Повеќе

ПРИМЕНА НА КОМПОЗИТНИ МАТЕРИЈАЛИ

Како водечки производител на засилувања од јаглеродни влакна и системи со смола, и светски лидер добавувач за комерцијален воздушен материјал, автомобили, бродоградба, архитектура и медицинска индустрија, ние сме силата во стотици производи понудени на повеќе пазари низ целиот свет.

ИНОВАЦИИ И ВЕСТИ ОД ДЕЦА

Ги поместуваме границите кога станува збор за развој на производи и напредни технологии. Прочитајте ги најновите вести од ЗБРЕХОН.

Зголемениот потенцијал на ткаенината од јаглеродни влакна: Тековен статус и прогноза на пазарот
Патосници со сецкани жици од фиберглас: зајакнување на иновацијата за различни индустрии
Висококвалитетни листови од јаглеродни влакна: својства и апликации
010203040506070809101112131415

Контактирајте со нас, добијте квалитетни производи и внимателна услуга.