Leave Your Message
01 / 04
01020304

SHITJE HOTE

Çfarë është tekstil me fije qelqi?
DI MË SHUMË RRETH COMPOSITE
Çfarë është tekstil me fije qelqi?
Industria e tekstil me fije qelqi filloi në Shtetet e Bashkuara. Fibra qelqi lindi në vitet 1930. Në janar 1938, Owens Corning Fiberglass Company u krijua në Shtetet e Bashkuara, duke shënuar lindjen zyrtare të industrisë së fibrave të qelqit. Tekstil me fije qelqi është një material inorganik jo metalik me veti të shkëlqyera. Ka shumë përparësi si izolim i mirë, rezistencë e fortë ndaj nxehtësisë, rezistencë e mirë ndaj korrozionit dhe forcë e lartë mekanike. Ai përdor pirofilitin, rërën kuarci, gur gëlqeror, dolomitin, boehmitin dhe boehmitin si lëndë të para. Pas shkrirjes në temperaturë të lartë, tërheqja e telit, Bërë nga dredha-dredha, thurje dhe procese të tjera. Përdorimet aktuale të fibrave të qelqit përfshijnë: 1. Energjinë fotovoltaike dhe të erës 2. Hapësirën ajrore 3. Varkat 4. Fushën e automobilave 5. Kiminë kimike 6. Elektronikën dhe elektrike 7. Infrastruktura 8. Dekorimi arkitektonik 9. Mallrat e konsumit dhe objektet e industrisë 10. Sporti dhe koha e lirë dhe 10 fusha të tjera.
01.
Çfarë është fibra karboni?
Në 1892, Edison mori një patentë për shpikjen e përgatitjes së fijeve të fibrave të karbonit. Mund të thuhet se ky është aplikimi i parë komercial në shkallë të gjerë i fibrave të karbonit. Fibra karboni i referohet fibrave me forcë të lartë dhe me modul të lartë me një përmbajtje karboni prej më shumë se 90%. Rezistenca ndaj temperaturës së lartë zë vendin e parë midis të gjitha fibrave kimike. Është bërë nga fibra akrilike dhe fije viskoze përmes karbonizimit me oksidim në temperaturë të lartë. Është një material i shkëlqyer për prodhimin e pajisjeve të teknologjisë së lartë si hapësira ajrore. Fushat e aplikimit të materialeve me fibër karboni përfshijnë: 1. Hapësirën ajrore 2. Sportet dhe kohën e lirë 3. Industrinë elektrike 4. Ndërtimtarinë 5. Energjinë 6. Mjekësinë dhe shëndetin.
02.
Çfarë është fibra karboni? Çfarë është fibra karboni?
njihuni me ne

zona e aplikimit

ZBREHON është në krye të prodhimit të materialeve të përbëra në Kinë, duke ofruar produkte me fibra qelqi me cilësi të lartë dhe produkte fibër karboni për klientët globalë. Produktet tona përdoren gjerësisht në industrinë e ndërtimit, hapësirës ajrore, automobilave dhe transportit, industrinë kimike dhe kimike, tubacionet dhe energjinë e erës, industrinë elektronike dhe elektrike, sportin dhe kohën e lirë.

PSE ZGJIDHNI ZBREHON

ZBREHON është një prodhues lider i materialeve të përbëra, i specializuar në prodhimin e fibrave të qelqit me cilësi të lartë, materialeve të fibrave të karbonit. Për 18 vjet, kompania ka ofruar cilësi të lartëFije qelqi e copëtuar,Rrjetë tekstil me fije qelqi,Pëlhurë tekstil me fije qelqi,Spërkatëse me tekstil me fije qelqidhe materiale të tjera për shumë ndërmarrje në fushën e ndërtimit, ndërtimit të anijeve, strehimit dhe sporteve të kohës së lirë.

Pas vitesh zhvillimi, ZBREHON ka një numër linjash të avancuara prodhimi, duke arritur një kapacitet prodhimi vjetor që tejkalon 100,000 tonë. Duke përdorur qendrën e saj të prodhimit në Kinë, kompania ka vendosur kontroll të plotë mbi të gjithë zinxhirin e industrisë, duke lejuar kontroll të konsiderueshëm të kostos dhe ofrimin e materialeve të përbëra me çmime konkurruese për partnerët e saj. Gama e plotë e produkteve me tekstil me fije qelqi të ZBREHON përfshinroving tekstil me fije qelqi pa alkali,fije qelqi i copëtuar,mat fije qelqi copëtuar fije,roving endura me tekstil me fije qelqidhe më shumë, duke siguruar që ai plotëson nevojat e ndryshme të industrisë së materialeve të përbëra në zhvillim dhe aplikimet e saj gjithnjë e më të përhapura.

Në përgjigje të kësaj tendence zhvillimi, ZBREHON ka angazhuar burime të konsiderueshme për të zgjeruar shitjet e produkteve të tij të tekstil me fije qelqi dhe fibra karboni, dhe ka eksportuar në tregjet e Rusisë, Turqisë, Evropës dhe Azisë Juglindore. ZBREHON fton përzemërsisht bizneset nga e gjithë bota që të angazhohen në bashkëpunim të thelluar në fushat eenergji,transporti,aviacioni,dhendërtimi, duke synuar ofrimin e produkteve dhe zgjidhjeve të kënaqshme për një gamë më të gjerë partnerësh.

shikoni më shumë

APLIKIMI I MATERIALEVE TË KOMPOZITAVE

Si prodhuesi kryesor i përforcimeve të fibrave të karbonit dhe sistemeve të rrëshirës, ​​dhe furnizuesi lider botëror për materialet komerciale të ajrit, automobilat, ndërtimin e anijeve, arkitekturën dhe industrinë mjekësore, ne jemi forca brenda qindra produkteve të ofruara në tregje të shumta anembanë globit.

INOVACIONET DHE LAJME NGA FËMIJËT

Ne po i shtyjmë kufijtë kur bëhet fjalë për zhvillimet e produkteve dhe teknologjitë e përparuara. Lexoni lajmet më të fundit nga ZBREHON.

Potenciali në rritje i pëlhurës së fibrave të karbonit: Statusi aktual dhe parashikimi i tregut
Dyshekë me fije qelqi të copëtuara me fije qelqi: Inovacion përforcues për industri të ndryshme
Fletë me fibër karboni me cilësi të lartë: Vetitë dhe aplikimet
010203040506070809101112131415

Na kontaktoni, merrni produkte cilësore dhe shërbim të vëmendshëm.